Ciekawe książki na wakacje Okolicznościowe

Wakacje idealne – spędzone z książkami

Jak wyobrażacie sobie wakacje idealne? Morze czy góry? To zupełnie nieistotny spór, jeśli towarzyszyć nam będzie ciekawe książki na wakacje! Właśnie dlatego przedstawiamy poniżej zbiór kilku książek, nad którymi warto pochylić się w najbliższym czasie.

Magdalena Kubasiewicz – “Gdzie śpiewają diabły”

Ewa jest niepoprawną marzycielką, żyjącą w świecie fantazji. Piotr przeciwnie – woli twarde, suche fakty i szarą, do bólu zwyczajną rzeczywistość. Łączy ich jednak więź krwi, gdyż są bliźniakami. Wydaje się, że z powodu olbrzymich różnic nie czują do siebie żadnego przywiązania. Nie jest to prawda. Gdy znika Ewa Piotr postanawia ją znaleźć i nie spocznie, póki mu się nie uda. Jego poszukiwania trwają dziewięć lat, ale to nie ma znaczenia. Gdy pojawia się zdjęcie jego siostry w rzeczach zamordowanej po drugiej stronie świata Patrycji nie udaje się tam nawet policja. Ale on nie waha się z wycieczką do Azylu. Wszystko byle tylko znaleźć ukochaną siostrę.

Laini Taylor – “Marzyciel. Strange the dreamer”

Biedny bibliotekarz, Lazlo Strange miał w życiu tylko jedno marzenie – odkryć tajemnice zaginionego miasta Szloch. Niestety, wyprawa przez pustynię Elmuthaleth nigdy nie wydawała się możliwa. Aż do dnia, w którym w drzwiach jego biblioteki pojawiają się mityczni wojownicy proponując taką wyprawę. Tyle, że… zaproponowali ją komuś innemu. Ale może mimo to także Lazlo spełni swoje marzenie? Czasem wystarczy tylko drobny bodziec by poruszyć wszystkim. A mężczyzna nie osiągnął na tyle dużo, by mieć czego żałować.

Marion Zimmer Bradley – “Mgły Avalonu”

Zupełnie nowa odsłona legend arturiańskich – tym razem opowiedziana z punktu widzenia Morgiany. Siostra i jednocześnie kochanka Artura opowiada nam historię, w której to nie świetne czyny rycerzy pełnią dominującą rolę, ale przede wszystkim opisuje królestwo na granicy zmian, które będą oddziaływać na niemal każdą sferę życia. To opowieść kobiety działającej zza tronu…

John Flanagan – “Zwiadowcy”

Seria Johna Flanagana opowiada o młodym Willu, który jako sierota staje przed mistrzami różnych cechów w zamku, w którym się wychował. Chłopak bardzo chciałby być rycerzem, ale niestety jego wątła budowa ciała i niski wzrost uniemożliwiają spełnienie marzeń. Nieoczekiwanie pojawia się nowa propozycja. Budzący grozę Halt, o którym krążą legendy co do jego zdolności postanawia wziąć sobie młodzieńca za ucznia. Jak wygląda praca zwiadowców? Ile z krążących legend jest prawdziwych, a ile to tylko wyssane z palca brednie? I co zmieni się w życiu Willa, jeśli przyjmie szkolenie? Tego można dowiedzieć się tylko w jeden sposób – czytając serię Flanagana!

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Related posts