Książka na wakacje 2020 Okolicznościowe

Książkowe wakacje

Książka na wakacje 2020 na wakacje? Czy istnieje doskonalszy plan na odpoczynek od codziennego zgiełku? Zdecydowanie nie. Wobec tego czas na przegląd biblioteczek i poznanie nowych pozycji, do których warto zajrzeć.

Konrad Kondeja – “Avetnar”

Wojna pomiędzy Przymierzem i Czarnym Arcymagiem Mangusem zakończyła się już piętnaście lat wcześniej. Ale każda walka ma to do siebie, że wykrwawia nie tylko przegranych, ale także zwycięzców, wobec czego krainy sprzymierzone są wyjątkowo słabe i tylko Wolbir utrzymuje jako taki poziom. Kanman i Trelian żyją w tym świecie pełnym konfliktów, ale gdy ich drogi się przetną wszystko może się zmienić. Co konkretnie? I jak? Tego dowiemy się tylko z lektury tej niebywałej powieści.

Christelle Dabos – “Zimowe Zaręczyny”

Ofelia to krótkowzroczna dziewczyna potrafiąca rozpoznać przeszłość przedmiotów i przechodzić przez lustra. Niestety swoje umiejętności musi bardzo skrzętnie ukrywać przed całą rodziną. Jednak, gdy na arkę Anima, gdzie znajduje się jej dom przybywa Thorn z klanu smoków i zostaje z nią zaręczony wszystko musi się zmienić. Dziewczyna raz na zawsze opuści rodzinę udając się na inną arkę zwaną Biegunem. Jednocześnie wplącze się w intrygę, o której niebezpieczeństwie aż strach pomyśleć…

K. C. Archer – “Instytut”

Instytut dla mediów u wybrzeży San Francisco to chyba najbardziej tajne miejsce w Ameryce. Gdy tajemniczy nieznajomy namawia Teddy Cannon do złożenia tam podania jej życie ma się zmienić. Od maleńkości bowiem rozumiała ludzi jak nikt. Dosłownie czytała z nich. Okazało się, że to nie była dobrze rozwinięta empatia, ale zdolności telepatyczne. Czy nowa szkoła pomoże kobiecie się odnaleźć? A może wskutek nagłych wypadków – włamań, zaginięć, morderstw – wręcz przeciwnie? Decyzje, które będzie musiała podjąć nie będą łatwe. Ale zależeć od nich może naprawdę bardzo dużo…

Martha Wells – “Śmierć nekromanty”

Nicholas jest żądny zemsty. Za swego opiekuna, przeciw któremu podstępny i okrutny Montesque spreparował dowody. Za jego oskarżenia o uprawianie nekromancji. I wreszcie za to, że wykonano na nim karę śmierci. Ale również za wszystkie zbrodnie, które popełnił hrabia. Czy zemsta będzie wystarczająco słodka?

Mercedes Lackey, Larry Dixon – “Trylogia sowiego maga”

Rodzice Dariana nie żyją. Wioska została zniszczona. Nauczyciel chłopaka – Justyn poległ w jej obronie. Chłopiec jest sam. Czy niespodziewane spotkanie tajemniczych Jastrzębich Braci odmieni jego życie? Czy nowe znajomości pozwolą mu podnieść się po stratach, których doznał w swoim krótkim życiu? I czy wreszcie znajdzie w sobie magiczną moc, którą dostrzegał w nim nauczyciel?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Related posts